ביטוח סיעודי

ביטוח סיעודי פרטי הינו אחד הכיסויים החשובים והמבוקשים בקרב משפחות, לצערנו על פי הסטטיסטיקה אחד מכל 3 אנשים יהפוך במהלך חייו לסיעודי, כלומר מוגבל שנאלץ לקבל טיפול ועזרה בתפקוד יום יומי. הסיבות למוגבלות יכולות לנבוע ממחלה או תאונה.

 

השיפורים הטכנולוגיים ברפואה מצליחים להחזיק אנשים במצב מוגבל זה שנים רבות והטיפולים בתקופה זו עולים כסף רב ודורשים משאבים כלכליים ונפשיים רבים.

 

תפקידו של הביטוח סיעודי בפשטות הוא לשלם כסף למבוטח או למשפחת המבוטח בכל חודש באופן רציף לתקופת זמן שנקבעה בעת ההצטרפות וזאת במטרה לאפשר טיפול נאות במבוטח .

 

בביטוח סיעודי יש הגיון כלכלי פשוט שנכון לכל אדם ובכל גיל, נפרט בקצרה:

בעלי משפחות מן המניין גילאי 30 עד 60 לערך: לרוב נשים וגברים העובדים למחייתם באופן סדיר כשכירים או עצמאיים ומבוטחים במסגרת העבודה או באופן פרטי בביטוח למקרה אובדן כושר עבודה דרך פוליסת מנהלים או פנסיה, אצל קבוצת גיל זו הנקלעת למקרה סיעוד ביטוח אובדן כושר העבודה מיועד להמשיך לכלכל את בני ביתם באותה רמת חיים טרם המקרה, כעת צריך גם לטפל גם באדם החולה הסיעודי, על מנת שכספי ביטוח אובדן כושר העבודה לא יופנו לטובת הטיפול באדם הסיעודי רוכשים רובד נוסף של ביטוח שהוא ביטוח סיעודי. כמו כן יש לקחת בחשבון שביטוח אובדן כושר עבודה מוגבל לעד 75% מהשכר של העובד ואילו ביטוח סיעודי אינו מוגבל בתקרה וניתן לרכוש פיצוי גבוה הנותן שקט נפשי ובטחון כלכלי.

פנסיונרים ו/או גילאי 60 פלוס: בקבוצת גיל זו הילדים כבר בוגרים ואינם נמצאים בבית, לרוב הילדים נתמכים על ידי ההורים לתקופה מסוימת בחיים, כולנו מכירים את קשיי החיים ועלות יוקר המחייה כיום. הורה שנקלע למצב סיעודי ללא ביטוח מעביר את נטל האחריות לטיפול בו לילדיו או לבן /בת זוגו. חשיבות הביטוח במקרה זה היא היכולת לשלם עבור טיפול סיעודי הולם באופן שוטף ורציף ממקור חיצוני שאינו ממומן על ידי הילדים או על ידי מימוש נכסים כדי לא ליפול לנטל על בני משפחה צעירים.

 

חשוב לזכור שנושא אחריות הילדים כלפי הוריהם מעוגן בחוק המזונות והמדינה יכולה להיכנס לחשבונות בנק של ילדים או לממש את נכסיהם בכדי לטפל בהורה סיעודי.

ילדים – עד גיל 18: רבים סבורים כי ביטוח סיעודי קשור לזקנה בלבד, טעות !!! מקרי סיעוד רבים קורים אצל ילדים עקב פציעות, תאונות ומחלות, מקרים אלו קשים במיוחד. במקרה של ילד סיעודי אחד ההורים נאלץ לעזוב את מקום העבודה כדי להיות ליד הילד האהוב, הורה זה לא זכאי לשום פיצוי מפוליסת אובדן כושר העבודה שלו ולמעשה הבעיה הופכת כפולה, גם העדר שכר מבוגר וגם הוצאות גדולות בגין טיפול בילד סיעודי, אלו המקרים בהם תא משפחתי קורס. על מנת לא להגיע למצב זה יש לדאוג לכיסוי עבור הילדים.

מגן בריאות