ביטוח סיעודי

חשיבותו העיקרית של הביטוח הסיעודי נובעת מ:

צורך כלכלי - לא ליפול לנטל חלילה על בני משפחה במקרה מחלה או תאונה. עם התארכות תוחלת החיים וההתקדמות הטכנולוגית ברפואה חולים סיעודיים יכולים לחיות תקופות ארוכות העולות על 10 20 שנים, עובדה זו מכבידה מאוד על בני המשפחה הסועדים אותם, עלות הטיפול במוגבל תפקוד נעה בין 10,000 ₪ בבית ל- 20,000 ₪ וצפונה במקרה של מוסד סיעודי. העמסת התקציב על התא המשפחתי או על בני משפחה עלולה להביא לקריסה כלכלית.

 

צורך רפואי  – לשפר את איכות הטיפול בחולה הסיעודי ואיכות חיי החולה, לעזור לו להשתקם כמה שיותר מהר במידה וניתן או לסעוד אותו בתנאים הולמים וראויים, לא צריך לפרט את התסכול הנובע מהידיעה שיקרינו נמצאים תחת טיפול מזניח.

 

משרד הבריאות והביטוח הלאומי נותנים מענה רק לקבוצות אוכלוסייה חלשות מאוד והבירוקרטיה שבהליך מולם מתישה ומעייפת.

קופות החולים פועלים במסגרת פוליסה קבוצתית המשתנה מעת לעת וזה אינו חוזה ביטוח לכל החיים, הכיסוי המוגבל אותו מציעות הקופות משתנה באופן עקבי בצורה חד צדדית על ידי הקופות פעמים רבות ואין להישען על רובד זה כבסיס למקרה סיעוד.

 

למשל קופות חולים מחריגות:

  • מקרי סיעוד הנובעים מתאונות עבודה.

  • מקרי סיעוד הנובעים מתאונות דרכים.

  • תקופת הפיצוי המרבית בהן היא 60 חודשים בלבד.

  • אין זכויות נצברות

  • ועוד ...

ביטול ביטוחי הסיעוד הקולקטיביים:

 

כל המבוטחים בביטוח סיעודי קולקטיבי דרך מקום העבודה הפכו להיות חשופים בצורה משמעותית עקב תקנה חדשה של המפקח על הביטוח שאסרה מחירה והצטרפות של ביטוחים קולקטיביים בסיעוד בטענה שרמת הסיכון לחברת הביטוח גבוה מדי.

 

במילים פשוטות הדבר אומר שכל מבוטח כיום במסגרת קולקטיב סיעודי קיבל או צפוי לקבל הודעת ביטול של הביטוח הסיעודי ורבים הם מקומת העבודה והארגונים שספגו מכה קשה עקב כך.

 

למעשה הפתרון האמיתי הנכון הוא ביטוח פרטי, בהגדרות רחבות ובתנאים מיוחדים.

מגן בריאות