ביטוח משכנתא

כולנו חולמים על בית מגורים משלנו אותו נטפח ובו נשקיע על מנת שסביבת מגורינו תהיה נעימה ומטופחת. לרבים מאיתנו אין את התקציב הדרוש לרכוש את בית חלומותינו בכספים אישיים ועל כן אנו נעזרים בבנק לצורך רכישת הנכס, אותה הלוואה שאנו נוטלים מהבנק מכונה "משכנתא".

הבנק שמלווה לנו את הכספים מחייב אותנו לבצע "ביטוח משכנתא" שמהווה ערובה להחזר ההלוואה למקרים בהם כתוצאה מאירוע ביטוחי של מוות לאחד מבני הזוג או של אסון טבע נבצר מאיתנו להחזיר את ההלוואה.

ביטוח המשכנתא מתחלק ל- 2 סוגים ומחייב את הלווה ל- 2 סוגי הביטוח:

  1. ביטוח חיים – לרוב 2 בני הזוג מבוטחים בביטוח זה המשמש כבטחון למקרה שבו אחד מבני הזוג מת ממחלה או תאונה, עקב כך הבנק הופך להיות "מוטב בלתי חוזר" והוא למעה היורש היחידי שזכאי לקבל את כספי הביטוח בשווי ההלוואה, במקרה זה חלילה חברת הביטוח משלמת את יתרת כספי ההלוואה לבנק והנכס עובר לבעלות יורשי המבוטח או לבן הזוג. יש להקפיד ש-2 בני הזוג מבוטחים על מלוא סכום ההלוואה.

  2. ביטוח מבנה – או ביטוח נכס הוא למעשה הביטוח אשר משמש כערובה לבנק למקרה שבו אסון טבע כגון רעידת אדמה, שריפה או שיטפון הורסים את הנכס המבוטח.
     

כיוון שהבנק אינו חברת ביטוח הוא רוכש בעצמו את ביטוח החיים למשכנתא ואת ביטוח המבנה מחברת הביטוח ובדרך גם מרוויח את עמלתו כסוכן ביטוח בנוסף להיותו מלווה.

חשוב להקפיד ולשים לב כי עלויות הביטוח יכולות להשתנות מאוד ועל כן לייקר מאוד את ההחזרים החודשיים שלנו.

בנוסף לכך בביטוח המבנה דרך הבנק אין ביטוח ל "צד ג " כלומר למקרים בהם אורח המגיע לביתנו נפצע או נפגע ונגרם לו נזק, ביטוח צד ג' במסגרת ביטוח הנכס ניתן לרכוש רק דרך סוכן ביטוח מורשה.

ניתן להרחיב את ביטוח הנכס במגוון כיסויים חשובים כגון:

  • ביטוח תכולת הנכס

  • ביטוח למקרים של נזקי צנרת ונזקי איטום.

  • ביטוח למוצרי חשמל

  • ביטוח לתאונות אישיות במסגרת ביטוח הבית ועוד ..

מומלץ ורצוי לרכוש ביטוח משכנתא דרך סוכן ביטוח המייצג את הלקוח באופן אישי מול חברת הביטוח במקרה הצורך, לרוב ביטוח המשכנתא דרך סוכן ביטוח יהיה מקיף יותר.

מגן בריאות סוכנות לביטוח עובדת עם מספר חברות ביטוח מובילות ומתמחות בתחום ביטוחי המשכנתא אנו מזמינים אתכם להזמין פגישת ייעוץ עם מומחה למשכנתאות אשר יפשט את הנושא עבורכם ויעשה מכרז בין מספר חברות על מנת לקבל את ביטוח המשכנתא המקיף והזול ביותר.

מגן בריאות