תכנון פרישה

מי מאיתנו לא חולם ורוצה להגיע לגיל הפנסיה בבריאות טובה ועם פנסיה גבוה ככל שניתן, מי מאיתנו לא רוצה שמישהו יגיד לו כמה פנסיה תהיה לו בגיל פרישה, כמה כסף הוא צריך להפקיד כל חודש על מנת שהפרישה שלו תהיה מכובדת וראויה ולא תלויה באחרים או במזל.

מי מאיתנו לא שואף להעניק לילדיו את המיטב ולתמוך בהם בנקודות החשובות בחייהם: טיול שאחרי הצבא, לימודים גבוהים, חתונה, קניית בית ועוד ..

זו משאת ליבם של כולנו וזאת נוכל לעשות רק באמצעות ניהול נכון ותכנון נכון של הכסף אותו אנו חוסכים וצוברים במסגרות שונות, כל אותם כספים שייכנסו וייצאו מחשבוננו ישפיעו מאוד על אופי הפרישה שלנו בגיל הפנסיה ועל הדרך בה ייראו חיינו בגיל השלישי.

רבים מהחוסכים לא מבינים מה יש להם, כמה כספים צברו ומה עתיד הכספים הללו.

תכנון פרישה הוא תחום שבא לתת אור ולהבהיר את התמונה לכל אדם בשפה פשוטה ובהירה, באמצעות איסוף הנתונים הקיימים לאדם דרך הפנסיה ממקום העבודה, דרך חסכונות פרטיים, נכסים קיימים, הוצאות עתידיות צפויות ועוד ניתן להגיע לתשובה קרובה למציאות שתשקף את המצב הנוכחי והעתידי ובכך להניע לחשיבה ועשייה כיצד אנו נחיה את חיינו בפרישה.

 

ב 1/1/2008 נכנס לתוקפו חוק פנסיית חובה המחייב כל מעסיק להפקיד עבור עובדיו לטובת הפנסיה שלהם, גובה ההפקדות תלוי באופן ישיר בשכרו של העובד ונקבע כאחוז משכר העובד, ההפקדות לפנסיה כוללות גם את מרכיב הפיצויים ורבים חושבים בטעות כי הפיצויים אינם חלק מהפנסיה וכך במקרים של עזיבות עבודה מושכים את כספי הפיצויים ובכך מקטינים את גובה הפנסיה העתידית בעד 40%.

כמו כן משקי בית רבים חוסכים בתוכניות חיסכון דרך הבנקים, תוכניות אלו נושאות ריביות אפסיות המקטינות מאוד את ערך הצבירה העתידי שלהם כאשר באפשרותן לחסוך באמצעות תוכניות חיסכון טובות לאין שיעור דרך בתי השקעות או חברות ביטוח ובכך להגדיל את ערך הכסף לגיל פרישה או למועד המתוכנן למשיכת הכספים.

ברוב המקרים התכנון המקצועי נותן בין אלפים למאות אלפי שקלים יותר לתום תקופה.

חשוב להיוועץ במומחי מגן בריאות או מומחים לתכנון וניהול פרישה לפני ביצוע פעולה הקשורה לכספים או חסכונות.

מגן בריאות